MyTourbook. Darmowy program do analizy i porawy danych wysokości w plikach GPX

Program o nazwie MyTourBook to w pełni darmowy, open source’owy program, pozwalający użytkownikowi na tworzenie, zarządzanie i eksportowanie wykonanych planów wycieczkowych za pomocą wygodnego w użyciu interfejsu. Jak już wspomniano, jest to znakomite i bardzo wygodne, przyjazne użytkownikowi oprogramowanie.

MyTourBook to darmowy program do wizualizacji i analizy trasy, która została zarejestrowane przez urządzenia GPS, zamontowane na rowerze lub w osobnym urządzeniu, które pozwala użytkownikowi na dokonanie takich czynności jak między innymi transfer, import, eksport, edycja i wizualizacja trasy, analiza rytmu bicia serca i jego zmian, porównania wycieczek automatycznie, tworzenie segmentów wycieczek automatycznie, analiza statystyczna zarządzanie wycieczkami dla różnych ludzi i wiele, wiele innych.

Jest to przy tym aplikacja bardzo uniwersalna, która działa na różnych platformach, w tym Linux, Mac, Windows, jest wielojęzyczna (tj. dostępna w bardzo wielu językach) i bardzo uniwersalna. Jest to oprogramowanie hobbystyczne i bardzo specjalistyczne, jednak napisane bardzo zwięźle, posiadające dość duże możliwości i generalnie bardzo przystępne dla użytkownika. Podsumowując, jest to z wszech miar znakomite oprogramowanie w swojej kategorii.

Źródło: http://softcoffee.net/software/1797-MyTourBook-12_1_12

Warto jeszcze wspomnieć, że program potrafi korygować dane o wysokości śladów w oparciu o dane ogólnie dostępne  SRMT.

http://mytourbook.sourceforge.net/mytourbook/